Secco International

Hodowcy w Kanadzie postawili na Secco

Hodowcy w Kanadzie postawili na Secco

Powstała 20 lat temu w Kanadzie Secco International nie tylko dostarcza elementy wentylacji, ale tez pomaga w projektowaniu kompletnych systemów wentylacyjnych w oborach.

Oferta Secco obejmuje kompleksowe wyposażenie obór związane z wentylacją. Zarówno naturalną (tzw. grawitacyjną) jak i mechaniczną.

Na dachu Secco proponuje stosowanie świetlików lub/i kominków wentylacyjnych. Obecnie obserwuje się trend odchodzenia od szerokich świetlików na rzecz wydajnych kominków z opcjonalnym wspomaganiem wydmuchu powietrza. Wybór konkretnego rozwiązania zależy często od usytuowania budynku względem stron świata oraz położenia stołu paszowego. Nie od dziś wiadomo, że zbyt duża ilość światła słonecznego przy stole paszowym to łatwe wysychanie paszy oraz niechęć krów do jedzenia.

Dopływ świeżego powietrza przez ściany to przede wszystkim kurtyny wentylacyjne. Dla tradycyjnych klientów Secco posiada w ofercie kurtyny rolowane jedno- lub dwuczęściowe, zwijane do góry lub do dołu. Innowatorzy oraz hodowcy z zimniejszych regionów coraz częściej wybierają system Isocell: pompowane kurtyny sterowane nadmuchem powietrza. Oba rodzaje kurtyn posiadają możliwość sterowania przez centralnych komputer z wykorzystaniem danych z czujników temperatury, wiatru i deszczu.

Sterowanie powietrzem wewnątrz obory zapewniają wentylatory. W ofercie Secco znajdują się zarówno wielkogabarytowe mieszacze powietrza, wentylatory tunelowe oraz kierunkowe.

Udostępnij

O autorze