Secco International

Isocell – kurtyna niczym dmuchany materac

Isocell – kurtyna niczym dmuchany materac

Innowacyjna membrana stanowiąca rdzeń kurtyny Isocell to coś więcej niż ciekawostka. Struktura przypominająca dmuchany materac sprawdza się doskonale w regionach z długimi zimami. Dzieje się tak za sprawą wysokich parametrów izolacyjnych kurtyny Isocell.

Każda kurtyna składa się z trzech sekcji, obsługiwanych przez niezależne wentylatory zapewniające dopływ powietrza. Dzięki temu kurtyna posiada cztery ustawienia: całkowicie otwarta, dwa poziomy zamknięcia częściowego oraz pełne zamknięcie. Niewielkie zużycie prądu oraz coraz częściej stosowane panele fotowoltaiczne powodują, iż koszty użytkowania systemu Isocell nie są znaczące w gospodarstwie.

Wytrzymały materiał stosowany w membranie Isocell zapewnia wieloletnie użytkowanie i brak obaw o uszkodzenia mechaniczne (np. przez rogi krów).

Isocell jest w pełni zintegrowany z kontrolerem sterującym klimatem w oborze. Kurtyny zamykają się całościowo lub wg wcześniej zaprojektowanych sekcji. Parametry decydujące o otwarciu bądź zamknięciu to siła i kierunek wiatru, ilość deszczu, temperatura powietrza wewnątrz i na zewnątrz oraz wilgotność powietrza i nasycenie amoniakiem.

Więcej szczegółów u naszych handlowców oraz na stronie producenta https://www.seccointernational.com/en/dairy-ventilation-solutions/ventilation-naturelle/

Udostępnij

O autorze