Conexx - hale stalowe

Czy hala dwuspadowa mu być nudna?

Czy hala dwuspadowa mu być nudna?

Hale dwuspadowe to przede wszystkim najlepszy wybór pod względem wytrzymałości dachu, jego zdolności do samoczynnego zsuwania się śniegu oraz – co tu dużo mówić – najniższa cena. Pod pewnego poziomu nachylenia dachu przyjmuje się, że im dach bardziej stromy, tym budynek tańszy.

Często jednak inwestorzy rezygnują z dwuspadowego dachu, bo tego typu budynki zwyczajnie im się nie podobają. Czasem kształt elewacji frontowej narzucają lokalne władze poprzez zapisy w planach zagospodarowania czy warunkach zabudowy. Czy tacy klienci skazani są na drogie dachy płaskie? Niekoniecznie! Rozwiązaniem może być attyka elewacji frontowej maskująca kształt dachu.

Na fotografii obok jeden ze współwłaścicieli Conexxu, Jarkko Kivella z dumą pozuje przed budynkiem zakupionym przez firmę Koneita z Finlandii. Ten budynek zdecydowanie nie wygląda jak dwuspadowa stodoła.

Szerokość budynku wynosi 15 metrów, wysokość w okapie to 6 m, a całkowita długość hali wynosi 66 metrów. W środku mieści się część handlowa dla salonem sprzedaży, magazyn z regałami składowymi oraz antresola z biurem.

Porównując budynki płaskie z dwuspadowymi należy pamiętać, że na końcową cenę składają się nie tylko użyte materiały, ale też ilość prac montażowych. W halach Conexx krytych płytami warstwowymi montaż pokrycia dachowego odbywa się jednoetapowo. Przy dachach płaskich montaż pokrycia zwykle wymaga dwu- a nawet trzykrotnego podchodzenia do robocizny (wewnętrzna warstwa, izolacja i zewnętrzna, zwykle membrana).

W przypadku chęci poznania ceny tego typu hal w Conexxie, zapraszamy do kontaktu.

Udostępnij

O autorze