Conexx - hale stalowe

Modułowa rama stalowa FSC to optymalny projekt i szybka budowa.

Modułowa rama stalowa FSC to optymalny projekt i szybka budowa.

Stosowany przez Conexx system ramowy z wykorzystaniem belki FSC ułatwia projektowanie i wpływa na szybki proces budowy.

Rozstaw ram co 6 m to standard stosowany przez wielu producentów konstrukcji stalowych. Mając tę wiedzę inwestor w poszukiwaniu najbardziej optymalnej hali powinien wybierać długość stanowiącą wielokrotność rozstawu ram (30m, 36m, 42m itd). Szerokość ramy oraz wysokość dostosowywana jest do wymagań inwestora.

Rama konstrukcji stalowej FSC charakteryzuje się zmiennym przekrojem. Jest węższa u dołu słupa oraz przy kalenicy, grubsza w okapie. Różnica w grubości zależy od wymiarów ramy oraz od obciążeń charakterystycznych (strefa śniegowa, wiatrowa, itp).

Powtarzalność elementów konstrukcji stalowej to z jednej strony szybsze i łatwiejsze projektowanie. A zatem krótszy czas od biurka konstruktora do hali produkcyjnej. Z drugiej strony to również szybszy montaż, bo kolejne segmenty hali montuje się w podobny sposób, czynności montażowe są powtarzalne i łatwe do opanowania nawet przez zewnętrzne ekipy montażowe.

Zastosowanie ramy FSC pozwala odchudzić konstrukcję, dzięki czemu waży ona średnio o 10% mniej niż tradycyjna konstrukcja z pełnych profili. Przekłada się to na koszt inwestycji.

Zapraszamy do kontaktu w sprawie szczegółów.

Udostępnij

O autorze